No products
Prices are VAT included
View larger
R230.00 VAT incl.
My Pals Are Here! Maths Pupils' book 3B (3rd Edition) (Textbook) used in conjunction with My Pals Are Here! Maths Workbook 3B (3rd Edition) to be completed following 3A (9789810197278)
TOPICS COVERED
* Money
* Length, Mass And Volume
* Bar Graphs
* Fractions
* Time
* Angles
* Perpendicular And Parallel Lines
* Area And Perimeter
| ISBN | 9789813164208 |
| Publisher | Marshall Cavendish Education |
| Series | My Pals Are Here! |
| Edition | 3rd edition |
| Core / Supplementary | Core |
| Type of book | Pupil's book |
| Grade | Grade 4 (South Africa) |
| Width | 21.5cm |
| Length | 27.5cm |
| Depth | 1cm |
| Mass | 0.38kg |
| Colour | Full Colour |
| Number of pages | 152 |
