No products
Prices are VAT included
View larger
R230.00 VAT incl.
My Pals Are Here! Maths Pupils' book 3A (3rd Edition) (Textbook) used in conjunction with My Pals Are Here! Maths Workbook 3A (3rd Edition) to be followed by 3B (9789810197261)
TOPICS COVERED
* Numbers To 10 000
* Addition Within 10 000
* Subtraction Within 10 000
* Word Problems: Addition And Subtraction
* Multiplication Tables Of 6,7,8 And 9
* Multiplication
* Division
* Word Problems Involving The Four Operations
| ISBN | 9789813164192 |
| Publisher | Marshall Cavendish Education |
| Series | My Pals Are Here! |
| Edition | 3rd edition |
| Core / Supplementary | Core |
| Type of book | Pupil's Book |
| Grade | Grade 4 (South Africa) |
| Width | 21.5cm |
| Length | 27.5cm |
| Depth | 1cm |
| Mass | 0.36kg |
| Colour | Full Colour |
| Number of pages | 152 |
