No products
Prices are VAT included
View larger
R230.00 VAT incl.
My Pals Are Here! Maths Pupils' book 1B (3rd Edition) (Textbook) used in conjunction with My Pals Are Here! Maths Workbook 1B (3rd Edition) (978981011597)
TOPICS COVERED
* Numbers To 40
* Addition Within 40
* Subtraction Within 40
* Picture Graphs
* Multiplication
* Division
* Time
* Numbers to 100
* Addition Within 100
* Subtraction Within 100
* Money
| ISBN | 9789813164161 |
| Publisher | Marshall Cavendish Education |
| Series | My Pals Are Here! |
| Edition | 3rd edition |
| Core / Supplementary | Core |
| Type of book | Textbook |
| Grade | Grade 2 (South Africa) |
| Width | 21.5cm |
| Height | 27.5cm |
| Depth | 1cm |
| Mass | 0.30kg |
| Colour | Full Colour |
| Number of pages | 132 |
