No products
Prices are VAT included
View larger IN STOCK
R336.00 VAT incl.
My Pals Are Here Maths 6B Homework Book - Used in conjunction with:
My Pals Are Here Maths 6B Pupil's Book (textbook)
My Pals Are Here Maths 6B Workbook
Speed
Distance and Speed
Average Speed
Solving Word Problems
Volume of Solids and Liquids
Volume of Solids
Volume of Liquids
Pie Charts
Reading and Interpreting Pie Chart
Solid Figures and Nets
Solids
Net of Solids
Challenging Practice
| ISBN | 9789813166431 |
| Publisher | Marshall Cavendish Education |
| Series | My Pals Are Here! |
| Edition | 3rd Edtion |
| Core / Supplementary | Supplementary |
| Grade | Grade 7 (South Africa) |
| Width | 21cm |
| Height | 1.3cm |
| Length | 29.8cm |
| Mass | 0.32kg |
| Colour | Black & White |
| Number of pages | 132 |
