No products
Prices are VAT included
View larger
R230.00 VAT incl.
My Pals Are Here! Maths Pupil's book 6B (3rd Edition) (Textbook) used in conjunction with My Pals Are Here! Maths Workbook 6B (3rd Edition) (9789813168800)
TOPICS COVERED
*Speed
*Volume Of Solids And Liquids
*Pie Charts
*Solid Figures And Nets
*Summative Review 2
| ISBN | 9789813168800 |
| Publisher | Marshall Cavendish |
| Series | My Pals Are Here! |
| Edition | 3rd Edition |
| Core / Supplementary | Core |
| Type of book | Pupil's Book |
| Grade | Grade 7 (South Africa) |
| Width | 21.5cm |
| Height | 1cm |
| Length | 27.5cm |
| Mass | 0.26kg |
| Colour | Full Colour |
| Number of pages | 96 |
