No products
Prices are VAT included
View larger
R346.00 VAT incl.
My Pals Are Here Maths Tests 5 (3rd Edition)
- used to supplement:
My Pals Are Here Maths 5A Pupil's Book (3rd Edition) (textbook)
My Pals Are Here Maths 5A Workbook (3rd Edition)
My Pals Are Here Maths 5B Pupil's Book (3rd Edition) (textbook)
My Pals Are Here Maths 5B (3rd Edition)
Complementing the Textbook, these tests provide ample practice and exposure to examination-type questions, giving learners greater confidence to face assessments. It is also used as a tool to enable teachers to ascertain the understanding of the learners. Challenging problems included after every two tests develop problem-solving skills.
| ISBN | 9789813160040 |
| Publisher | Marshall Cavendish |
| Edition | 3rd |
| Grade | Grade 6 |
| Width | 21cm |
| Height | 1cm |
| Length | 29cm |
| Mass | 0.48kg |
| Colour | Black & White |
| Number of pages | 201 |
