No products
Prices are VAT included
View larger
R336.00 VAT incl.
My Pals Are Here Maths 5A Homework Book (3rd Edition)- Used in conjunction with:
My Pals Are Here Maths 5A Pupil's Book (3rd Edition) (textbook)
My Pals Are Here Maths 5A Workbook (3rd Edition)
Contains a series of revision practices. A selection of challenging questions at the end of each chapter develops learners' creative thinking and problem-solving skills. Revision tests are included Please note that answers are included at the end of the book. The topics covered in Homework 5A follows those covered in the My Pals Are Here Maths 3rd Edition 5A Pupil's Book (textbook).
| ISBN | 9789813160026 |
| Publisher | Marshall Cavendish |
| Edition | 3rd Edition |
| Grade | Grade 6 |
| Width | 21cm |
| Height | 1.05cm |
| Length | 30cm |
| Mass | 0.46kg |
| Colour | Black & White |
| Number of pages | 258 |
