No products
Prices are VAT included
View larger
R1,180.80 VAT incl.
Marshall Cavendish Science Teacher's Guide 2 (Cambridge International Edition) with CD-Rom
Digital Resources in CD-Rom:
• Schemes of Work (editable)
• Lesson Plans (editable)
• Revision Worksheets (editable)
• Chapter Openers
• Activity book with suggested answers
• Overview of Resources for Scientific Enquiry Learning Objectives
| ISBN | 9789814736879 |
| Publisher | Marshall Cavendish Education |
| Series | Cambridge International Edition |
| Core / Supplementary | Core |
| Type of book | Teacher's Guide |
| Grade | Grade 2 |
| Width | 21cm |
| Height | 0.8cm |
| Length | 29.7 |
| Mass | 0.44kg |
| Colour | Full Colour |
