No products
Prices are VAT included
View larger
R230.40 VAT incl.
Marshall Cavendish Science Pupil's Book 2 (Cambridge International Edition) used in conjunction Marshall Cavendish Science Activity Book 2 (Cambridge International Edition)
TOPICS COVERED
* Light and Dark
* Rocks and Other Materials
* Changes
* Day and Night
* Living Things and Their Environments
* Electricity
| ISBN | 9789813165298 |
| Publisher | Marshall Cavendish Education |
| Series | Cambridge International Edition |
| Core / Supplementary | Core |
| Type of book | Pupil's Book |
| Grade | Grade 2 |
| Width | 21.6cm |
| Height | 0.6cm |
| Depth | 27.6cm |
| Mass | 0.35kg |
| Colour | Full Colour |
| Number of pages | 120 |
